Про видавництво Передплата Наука Реклама Розповсюдження Звітність ПартнериМедіа Контакти RSS RRS | Додати в вибране в избранное |
Издательский дом

Біг з перешкодами: чому іноземні інвестори не можуть працювати в Україні

Проблемні питання інвестиційної привабливості України у сфері альтернативної енергетики вітчизняні та іноземні фахівці обговорили в ході Україно-Данського Бізнес-форуму, що відбувся з нагоди офіційного візиту в Україну Його Королівської Високості Кронпринца Данії Фредеріка. У рамках заходу було проведено круглий стіл «Вітроенергетика - практики різних країн», модераторами якого стали представники данської компанії «Vestas» та Віце-президент Українського національного комітету Міжнародної торгової палати (ICC Ukraine) Дар'я Ревіна.

Розвиток ринку відновлюваної енергетики загалом та вітроенергетики зокрема надзвичайно чутливий до адміністративних бар'єрів та урядової політики. Саме тому, для інвесторів украй важливо, щоб ця політика була стабільною та передбачуваною. Україна ж сьогодні не може гарантувати забезпечення відповідних вимог, а чимала кількість перешкод на шляху до реалізації інвестиційних проектів нерідко закриває двері перед закордонним бізнесом.

За словами Андреаса Томаса, Першого Віце-президента «Vestas Central Europe», в Україні найбільш складними є питання, що стосуються ставки «зеленого» тарифу, а також отримання дозволів на будівництво вітроенергетичних об'єктів. Саме через це компанія «Vestas», світовий лідер у вітроенергетиці, що працює у більш ніж 60-ти країнах світу, наразі не може сподіватися на ефективність свого розвитку в Україні.

«Зелений» тариф на закупівлю електрики, виробленої з використанням альтернативних джерел, у нашій країні затверджується тільки після будівництва об'єкту. Виходить, інвестор не може знати, чи отримає він цей тариф та якою буде його ставка. «Відповідно, без інформації про ціну, за якою продаватиметься енергія, інвестор не має змоги попередньо підрахувати величину доходу, на яку він може розраховувати. Така невизначеність, зокрема у фінансовому плануванні, робить інвестиційні проекти у цій сфері комерційно непривабливими», - прокоментував ситуацію Президент ICC Ukraine Володимир Щелкунов.

Чимало перешкод інвесторам створює також непроста та довготривала система отримання дозволів на будівництво вітроенергетичних станцій. Дану процедуру суттєво ускладнює мораторій на продаж сільськогосподарських земель, а саме ці землі є найбільш придатними для будівництва вітрових установок.

За словами Дар'ї Ревіної, ще однією проблемою на шляху до інвестування в альтернативну енергетику є законодавча вимога щодо 30%-ї частки «української складової» у виробництві, що вступає в силу з 1 січня 2012 року. Необхідність дотримання такої вимоги, по-перше, може спричинити розрив у виробничому ланцюзі. Наприклад, та ж компанія «Vestas» працює повний цикл: від розробки продукту й технології і аж до вимірювання та розміщення турбін у найбільш вигідному місці, ведення проектів, підключення до енергетичних мереж, моніторингу й аналізу показників. По-друге, інвестори працюють з передовими технологіями, яких у нашій країні немає. Відповідно, у 30% «української складової» можуть увійти лише технології нижчого укладу. Не зважаючи на те, що в рамках круглого столу відбулося підписання Меморандуму про взаєморозуміння між данською компанією «VESTAS TOWERS» та ДП «Виробниче об'єднання «Південний машинобудівний завод ім. А.М. Макарова» (ЮЖМАШ)», сторони розуміють, що дотримуватися зазначеної структури виробництва буде практично нереально.

Тим не менше, інвестори не покидають надій працювати в Україні, чудово усвідомлюючи величезний потенціал свого розвитку, який, позаяк, може принести чимало вигод і українській стороні. Іноземний бізнес приходить в нашу країну з масою взаємовигідних пропозицій, надає рекомендації від найкращих світових експертів, виявляє готовність вкладати значні суми коштів. Все ж останнє слово залишається за українською стороною, позиції якої інколи просто неможливо зрозуміти.

 

 

Марія Карпишин, ICC Ukraine

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.

Комментарии:

Оставить комментарий
Наші партнери

                                                         

  

                                                                        

 

              

                                                

  

                                                  Дедал Инфо        

   

                                                                

 

               

Архив номеров Украина Бизнес Ревю Архив номеров Финансовые услуги Архив Альманах финансовых услуг
Архів номерів Архів номерів Архів номерів


Новини видавництва
Анонси
Фото
Відео
Фінансова звітність компаній
Актуальне інтерв`ю
Наукові статті

 


  ОНЛАЙН-ПЕРЕДПЛАТА  
 
 
  
 
 
 

  
 
 

  

 

  


  
   
   

 

 

 

 

  

            
 Oakeshott Insurance Consultants
  
 
  
 
 
 

 
  

  
 

 
МЕДІА-ПАРТНЕРИ
































НБУ курс доллара

НБУ курс евро

НБУ курс рубля


Погода в Киеве

120


Рекламный Украинский Портал. Сайт о полиграфии и рекламе в Украине, интересные новости рекламы

Интернет реклама УБС
Информационный интернет справочник | All-Catalogs.Info
html counterсчетчик посетителей сайта
Рейтинг@Mail.ru