Про видавництво Передплата Наука Реклама Розповсюдження Звітність ПартнериМедіа Контакти RSS RRS | Додати в вибране в избранное |
Издательский дом

Общее собрание страховщиков - членов Моторного (транспортного) страхового бюро Украины (МТСБУ)

 

Общее собрание страховщиков - членов Моторного (транспортного) страхового бюро Украины (МТСБУ)

Собрание состоявшееся 17 июня 2020г., не проголосовало за включение в повестку вопроса об изменении состава координационного совета, в частности путем введения в него страховщиков.

Также не набрало голосов вопрос об изменении состава президиума МТСБУ, в связи с этим работу продолжает действующий состав президиума.

Как сообщалось, состоявшееся 28 апреля в онлайн формате общее собрание членов МТСБУ приняло решение перенести вопросы об избрании членов президиума и кандидатов в члены президиума МТСБУ, страховщиков-членов МТСБУ в состав координационного совета МТСБУ, о членстве в МТСБУ на следующее собрание 28 мая. Которое по инициативе НАСК "Оранта" в связи с тем, что расположенным в регионах компаниям будет сложно приехать на собрание, учитывая транспортные ограничения в период карантина из-за Covid-19, решением президиума было перенесено на 17 июня.

На сегодняшний день полномочия Координационного совета выполняет Нацкомфинуслуг, которая получила это право в 2016 году. В тот период страховщики ОСАГО столкнулись с попытками политического давления на Бюро со стороны депутатов, входящих в состав Координационного совета и нецелевым использованием средств фондов. В качестве крайней меры, было принято решение отозвать представителей страхового рынка из состава Координационного совета. После этого, согласно законодательству, полномочия и функции Координационного совета перешли к Нацкомфинуслуг как к уполномоченному органу.

Сейчас страховщиками ОСАГО был вновь поднят вопрос о персональном составе представителей от страховых компаний (4 компании) в составе Коордсовета .

Как сообщалось, общее собрание членов МТСБУ 9 апреля 2019 г. избрало новый состав президиума и ревизионной комиссии.

 В президиум бюро вошли страховые компании: "Арсенал Страхование", "Уника", "ПЗУ Украина", "Юнивес", "Альфа-Гарант", "Княжа Винена Иншуренс Групп", НАСК "Оранта" (все - Киев).

Кроме того, кандидатами в члены президиума были избраны "Украинская пожарно-страховая компания" и СК "Ю.Эс.Ай".

ПрАТ «Київський страховий дім» втратило членство в МТСБУ

 

ПрАТ «Київський страховий дім» втратило членство в МТСБУ

 

МТСБУ інформує про втрату ПрАТ «Київський страховий дім» статусу асоційованого члена.

Звертаємо увагу, що з 05 липня 2018 року компанія втратила право укладати договори ОСЦПВВНТЗ. Всі договори, що укладені страховиком до припинення членства в МТСБУ, продовжують діяти до закінчення їх строку дії.

Підставою  для втрати страховиком статусу асоційованого члена  МТСБУ стала заборгованість понад два місяці по сплаті відрахувань до фондів МТСБУ.

Припинення ПрАТ «Київський страховий дім» членства в МТСБУ не звільняє страховика від виконання зобов’язань за укладеними раніше договорами ОСЦПВВНТЗ.

Прес-центр МТСБУ

МТСБУ закликає Верховну Раду ухвалити нову редакцію закону «Про ОСЦПВ»

МТСБУ закликає Верховну Раду ухвалити у другому читанні нову редакцію закону «Про ОСЦПВ» (законопроект №3670д)

МТСБУ направило до Верховної Ради відкритого листа, в якому закликало депутатів об’єднатись для прийняття нової редакції закону «Про ОСЦПВ». Законопроект має високу соціальну значущість, його прийняття дозволить страховому ринку та мільйонам страхувальників змінити застарілі процедури взаємодії та побудувати взаємовигідне партнерство між страховиками та страхувальниками, підвищити рівень соціального захисту автовласників.

Генеральний директор МТСБУ Володимир Шевченко заявив у відкритому листі:

«Сфера обов’язкового страхування цивільної відповідальності власників транспортних засобів стрімко розвивається. Щороку договори ОСЦПВ укладають більше 7 млн. українців, страхові компанії за підсумками 2017 р. врегулювали більше 130 000 страхових випадків.

Проте застаріле законодавство, що регулює відносини в сфері ОСЦПВ, не дозволяє ефективно її розвивати та забезпечувати європейські стандарти захисту страхувальників. Протягом останніх двох років було впроваджено систему прямого врегулювання, яка передбачає отримання потерпілим відшкодування у разі ДТП у страховика, з яким сам потерпілий уклав договір страхування. Ці зміни вдалось впровадити лише шляхом підписання добровільної угоди між 18 страховиками, оскільки за чинним законодавством передбачено отримання потерпілим відшкодування лише у страховій компанії винуватця ДТП. На сьогодні прямим врегулюванням скористались майже 12 тисяч потерпілих. Проте щоб ця можливість стала доступною кожному водію, що потрапив у ДТП – необхідно прийняти відповідні законодавчі зміни.

В грудні 2017 року МТСБУ презентувало нову можливість швидкого врегулювання ДТП без необхідності виклику поліції —  електронний європротокол. Відтепер кожен водій може врегулювати страхову подію за допомогою заповнення простої електронної форми европротоколу зі свого телефону чи планшету. Автоматизація цього процесу дозволяє суттєво скоротити час врегулювання для водіїв учасників аварії та знизити навантаження на поліцію та судові органи.

В лютому 2018 року в Україні запрацював електронний поліс ОСЦПВ. Кожен водій отримав можливість укласти договір безпосередньо через Інтернет без необхідності мати при собі бланк полісу. Загалом укладено більше 16 тис. електронних полісів. Проте можливість укладення електронного договору досі не закріплена в профільному законі, а регулюється через інші підзаконні регуляторні акти.

Окрема проблема, що має високу соціальну значущість — відшкодування за неплатоспроможних страховиків. За нинішнім законодавством отримати відшкодування з фондів МТСБУ за зобов’язаннями неплатоспроможної компанії потерпілий може лише після завершення в суді процедури  банкрутства та/або ліквідації такої компанії. Сотні тисяч потерпілих роками очікують завершення банкрутства, аби отримати свої кошти. Частково цю проблему вирішено ухваленням МТСБУ порядку відшкодування потерпілим за рахунок коштів у фонді Бюро самого неплатоспроможного страховика. Проте цих коштів вистачає лише на часткові виплати, що покривають не більше третини вимог потерпілих.  Прийняття законодавчих змін дозволить МТСБУ здійснювати виплати потерпілим в повному розмірі одразу після анулювання ліцензій неплатоспроможного страховика.

Ринок динамічно змінюється, страховики впроваджують нові сучасні рішення, яких вимагає споживач страхових послуг. Час, згаяний на неприйняття законодавчих змін, стримує розвиток страхового ринку.

МТСБУ закликає народних депутатів об’єднатись для прийняття змін до закону про ОСЦПВ. Це дозволить зняти значну соціальну напругу, викликану банкротствами страховиків протягом останніх років, та дати поштовх розвитку страхування відповідно до європейських стандартів, що буде вагомою складовою успішної економіки України».

За матеріалами uainsur.com

Рынок переходит от количественного этапа роста к качественному улучшению

Рынок переходит от количественного этапа роста к качественному улучшению

 

«Рынок переходит от количественного этапа роста к качественному улучшению»

Генеральный директор Моторного (транспортного) страхового бюро Украины Владимир Шевченко в эксклюзивном интервью сайту «Укрстрахование» рассказал о ситуации на страховом рынке, трансформации сегмента ОСАГО и внедрении новых технологий в отрасли.

ТДВ «СТ «ДОМІНАНТА» втратило членство в МТСБУ

 

ТДВ «СТ «ДОМІНАНТА» втратило членство в МТСБУ

МТСБУ інформує про втрату ТДВ «СТ «ДОМІНАНТА» статусу асоційованого члена.

Звертаємо увагу, що з 02 липня 2018 року компанія втратила право укладати договори ОСЦПВВНТЗ. Всі договори, що укладені страховиком до припинення членства в МТСБУ, продовжують діяти до закінчення їх строку дії.

Підставою  для втрати страховиком статусу асоційованого члена  МТСБУ стала заборгованість понад два місяці по сплаті відрахувань до фондів МТСБУ.

Припинення ТДВ «СТ «ДОМІНАНТА» членства в МТСБУ не звільняє страховика від виконання зобов’язань за укладеними раніше договорами ОСЦПВВНТЗ.

Топ-10 страховиків з ОСЦПВ

 

 

Топ-10 страховиків займають 53.6% ринку ОСЦПВ

 

 

МТСБУ оприлюднила статистичні показники діяльності страховиків у другому кварталі 2017 року.

 

У другому кварталі 2017 року страховики отримали більше 1 млрд. грн. страхових премій за договорами ОСЦПВ. При цьому топ-10 страховиків за сумою  премій залишилась майже незмінною. Питома вага ТОП-10 в загальній сумі страхових премій складає 53,6%.

 

При цьому, майже усі компанії-лідери по залученню страхових премій є лідерами і з страхових виплат. Питома вага ТОП-10 за сумою виплат складає 52,9% в сумі всіх страхових виплат. 

 

 

 

 

 

В Україні з’явиться мобільний додаток для врегулювання ДТП –електронний європротокол

       Українські автовласники уже наступного року зможуть заповнити європротокол через мобільній додаток. Рішення про запуск відповідного проекту прийняла Президія МТСБУ 28 січня 2016 року. Впровадження електронної версії європротоколу дасть змогу зекономити до 30% часу на оформленні ДТП та суттєво знизить рівень помилок при заповненні.

       Подібний мобільний додаток активно використовується під час оформлення ДТП у Польщі, Чехії, Іспанії та Бельгії. Загалом в країнах ЄС рівень використання європротоколу складає 80% від ДТП, де нема травмованих. І чверть клієнтів страхових компаній активно використовують мобільні додатки для комунікації зі страховою компанією у випадку ДТП.

Дирекція МТСБУ обрала страховиків для врегулювання справ за регламентними виплатами

МТСБУ інформує про завершення конкурсу для відбору компаній, що на умовах аутсорсингу здійснюватимуть врегулювання справ щодо здійснення регламентних виплат з Фонду Захисту Потерпілих МТСБУ. Конкурс проводила комісія, затверджена Президією МТСБУ.

Пілотний проект МТСБУ за прямим врегулюванням покриє 60% українського ринку ОСАЦВ

 

 

У пілотному проекті прямого врегулювання, який запускає МТСБУ навесні 2016 року, візьмуть участь страховики, на яких припадає по ОСАЦВ майже 60% страхових премій ...

Проект законодавчих змін у сфері ОСЦПВ підтримано представниками всього страхового ринку

 

 

 

 

 

Проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» є єдиним проектом, який погоджений  Президією МТСБУ, підтриманий страховиками-членами МТСБУ та асоціаціями страховиків.

«Зараз всі зусилля страхового ринку спрямовані на популяризацію новацій проекту Закону, роз’яснення його положень та сприяння його реєстрації, прийняттю та затвердженню Верховною Радою України та Президентом України, оскільки він якісно посилить захист потерпілих в ДТП», - наголошує Генеральний директор МТСБУ Володимир Шевченко.

 

Прес-служба МТСБУ

Назад Вперед
Наверх
Наші партнери

                                                         

  

                                                                        

 

              

                                                

  

                                                  Дедал Инфо        

   

                                                                

 

               

Архив номеров Украина Бизнес Ревю Архив номеров Финансовые услуги Архив Альманах финансовых услуг
Архів номерів Архів номерів Архів номерів


Новини видавництва
Анонси
Фото
Відео
Фінансова звітність компаній
Актуальне інтерв`ю
Наукові статті

 


  ОНЛАЙН-ПЕРЕДПЛАТА  
 
 
  
 
 
 

  
 
 

  

 

  


  
   
   

 

 

 

 

  

            
 Oakeshott Insurance Consultants
  
 
  
 
 
 

 
  

  
 

 
МЕДІА-ПАРТНЕРИ


НБУ курс доллара

НБУ курс евро

НБУ курс рубля


Погода в Киеве

120


Рекламный Украинский Портал. Сайт о полиграфии и рекламе в Украине, интересные новости рекламы

Интернет реклама УБС
Информационный интернет справочник | All-Catalogs.Info
html counterсчетчик посетителей сайта
Рейтинг@Mail.ru