Про видавництво Передплата Наука Реклама Розповсюдження Звітність ПартнериМедіа Контакти RSS RRS | Додати в вибране в избранное |
Издательский дом

УКРАЇНСЬКІЙ СВІТОВІЙ КООПЕРАТИВНІЙ РАДІ (УСКР) - 45 років

 

Сесія Української Світової Кооперативної Ради (УСКР) в рамках ХІ З’їзді Світового Конґресу Українців

 

 27 листопада відбулась Сесія УСКР в рамках ХІ Світового Конґресу Українців.

 В Сесії взяли участь, представники Проводів українських крайових центральних репрезентацій СКУ, Провод Світової Федерації Українських Жіночих Організацій, Проводу Европейського Конґресу Українців, Проводи  світових надбудов українських крайових організацій СКУ, Проводи українських крайових організацій СКУ. Участникі мати можливість поспілкуватися заради поширення кредитно – кооперативного руху в українській діаспорі  ...

X З'їзд Української Світової Кооперативної Ради

X З'їзд Української Світової Кооперативної Ради

X З'їзд Української Світової Кооперативної Ради

 

У Львові відбувся ювілейний X З'їзд Української Світової Кооперативної Ради, (УСКР) у якому брали участь делегати від України, Канади, Америки, Австралії.

 

На початку 90-х років зусилля УСКР дали перші результати. У вересні 1993 р. Президент України Леонід Кравчук підписав Указ, який затвердив тимчасове положення про кредитні кооперативи в Україні. Цей Указ став основою для створення відповідної законотворчої бази. Завдяки заходам, організованим українською діаспорою, та відповідним урядовим програмам Канади та США, кооперативний рух в Україні вдалося відродити. Того ж року було організовано перше стажування починаючих кооператорів з України в українських кредитних спілках США та Канади.

Захід розпочався спільною молитвою у Храмі Успіння Присвятої Богородиці, яку очолив Блаженіший Макарій, Митрополит Київський і всієї України, Предстоятель УАПЦ.

Після завершення Богослужіння настоятель Храму Успіння Присвятої Богородиці митр. прот. Ігор Бурмило висловив промову до присутніх. І  побажав діячам світового кооперативного руху у всьому світі здоров'я, процвітання та успіхів у праці.

Головуючим офіційної частини З'їзду був обраний Володимир Сидоровський, голова правління КС «Анісія» (м. Львів).

Під час роботи З'їзду виступили Ростислав Замлинський, Перший заступник Голови Львівської обласної державної адміністрації та Андрій Москаленко, заступник міського голови з питань розвитку. Також, серед почесних гостей був присутній заступник директора департаменту економічної політики ЛОДА – начальник управління промисловості і підприємства Андрій Кісера.

Особисто привітати делегатів з усього світу завітав Міський Голова Львова Андрій Садовий. Він висловив всім присутнім щиру подяку та слова підтримки, а також  побажав успіхів.

Звертаючись к учасникам, перший заступник голови Львівської облдержадміністрації Ростислав Замлинський сказав: «Дуже важливо, щоб ті українські традиції, які були започатковані ще позаминулого століття Митрополитом Андреєм Шептицьким, зокрема взаємодопомоги, ви і досі підтримуєте та зберігаєте за межами України. Кооперативний рух дає можливість кожному з нас, кожному з його учасників відчути, що він є не один. Кожен українець любить свою землю і дуже важливо продемонструвати, якими ми є успішними на нашій землі. І тільки разом, єдиними і спільними зусиллями рухатися вперед, робити країну ще успішнішою та багатшою.

Окрім того, він подякував урядам тих країн, з яких прибули учасники з’їзду, зокрема Канади, США, Європейського Союзу за колосальну підтримку нашої країни.

Також Ростислав Замлинський відмітив, що за минулий рік в економіку Львівщині інвестовано понад 150 млн доларів та створили понад вісім тисяч робочих місць. Та закликав Українську Світову Кооперативну Раду брати активну участь у цьому процесі.

У межах засідання відбулися звіт представників Асоціації Кредитних Спілок, фінансовий звіт УСКР, звіт Контрольної та Статутової комісій та ін.

X З'їзд Української Світової Кооперативної Ради

 

За результатами роботи Х З'їзду п. Ольгу Шевель було переобрано на посаду Голови Ради директорів УСКР, Президента УСКР.

Також до органів управління УСКР було обрано представників ВАКС:

Рада Директорів – Володимир Сидоровський, голова правління КС «Анісія» (м. Львів)

Контрольна комісія – Галина Шатирко, голова правління КС «Станіславська» (м. Івано – Франківськ)

Номінаційна комісія – Зоряна Розлуцька, голова правління КС «Самопоміч» (м. Заліщики)

Статутова комісія – Ірина Драгомирецька, голова правління КС «Гарант» (м. Київ)

Окрема подяка п. Володимиру Сидоровському та колективу КС «Анісія» за організацію проведення Х З’їзду Української Світової Кооперативної Ради в місті Львові!

Довідка: Українська Світова Кооперативна Рада (УСКР, World Council of Ukrainian Cooperatives) була заснована 31 жовтня 1973 року делегатами з п’яти країн — США, Канади, Англії, Австралії та Аргентини. Завдання УСКР — популяризувати український кооперативний рух, започаткований діаспорою, у тому числі на території України.

Підготував Микола Степанов-Бачинський

Президент ВАКС Ольга Мороз провела два семінари

 

Президент ВАКС Ольга Мороз провела два семінари за допомогою матеріалів експертів проекту КЕП

 

В приміщенні КС «Самопоміч» (м. Заліщики)  у місті Тернопіль президент ВАКС Ольга Мороз провела два семінари за допомогою матеріалів експертів проекту КЕП.

4 липня слухачі змогли ознайомитись з темою «Маркетинг та брендинг» на базі матеріалів експерта Міри Несс (Mira Ness, CEO, New York University Federal Credit Union, USA), а 5 липня на семінарі було розглянуто питання 'Маркетинг та комунікація' на базі матеріалів Грега Дітриха (Greg Dietrich, Marketing Coordinator, Frankenmuth Credit Union, USA).

Роль асоціації на ринку кредитної кооперації – консолідуюча

Незважаючи на стрімке зниження платоспроможності потенційних позичальників, Всеукраїнська асоціація кредитних спілок (ВАКС) допомагає пережити важкі часи, які переживає Україна з найменшими втратами, та зберегти кошти людей, що довірили кредитним спілкам свої заощадження. Маючи багатий професійний досвід, переживши різні складні періоди, ВАКС і далі буде активно працювати, представляти і захищати інтереси своїх членів, яких і надалі вважатимуть гідними представниками ринку кредитної кооперації. Сьогодні гість нашого видання – президент асоціації Мороз Ольга Леонідівна.

– Ольга, прийміть наші вітання зі вступом на посаду. І відразу питання, які якісні зміни очікують ВАКС?

– Дякую і хочу подякувати своїм колегам з Всеукраїнської асоціації кредитних спілок за довіру. Асоціація працює вже понад 10 років. Увесь цей час її історію створюють кредитні спілки-члени ВАКС, які об’єдналися, щоб побудувати систему спільної підтримки. Свого часу, серед пріоритетів такої системи визначили «дотримання правил, стандартів і процедур діяльності кредитних спілок-членів Асоціації».

Отже, сьогодні у ВАКС діють «Професійний стандарт поведінки кредитних спілок-членів Асоціації на ринку кредитної кооперації». Такий стандарт був цеглинкою для запровадження механізмів самоконтролю в рамках членства ВАКС.

Упевнена, що систему самоконтролю між членами ВАКС потрібно розвивати й вдосконалювати, тому зміни можуть відбутися саме тут.

– Яку Ви бачите роль асоціації на ринку кредитної кооперації?

– Серед членів ВАКС 70 % – це кредитні спілки, які стабільно працюють вже понад 5-15 років! Кредитна спілка «Вигода» (створена 1992 року в місті Стрий) прокладала першу дорогу кредитної кооперації в Незалежній Україні.

Церковна кредитна спілка «Анісія» (заснована 1995 року в місті Львів) першою одержала Свідоцтво про реєстрацію фінансової установи (КС). І «Вигода», і «Анісія» входять до ВАКС.

Асоціація – це досвід, професіоналізм, традиції. На цьому фундаменті ВАКС і будує свою діяльність.

У той же час, кредитні спілки-члени ВАКС постійно стикаються з фінансовими ризиками, що виникають у діяльності фінансових установ. Зокрема, кілька фінансових криз минулих років, їх наслідки, зменшення довіри до української фінансової системи спричинили ситуацію, коли спілки не можуть повністю дотримуватися фінансових нормативів діяльності.

Тільки об’єднуючись кредитні спілки здатні створити потужний рух, захистити себе й інтереси своїх членів на державному рівні, виробити для себе єдині уніфіковані правила поведінки, технологічні та професійні стандарти, механізми оздоровлення і багато-багато іншого.

Таким чином, роль асоціації на ринку кредитної кооперації – консолідуюча.

Міжнародний день кредитних спілок

Україна є однією із 105 країн, в яких на сьогодні існують кредитні спілки (КС). Члени кредитних спілок України є членами великої родини, яка нараховує 217 мільйонів людей по всьому світу. Щорічно працівники всіх видів споживчих кооперативів відзначають своє професійне свято – Міжнародний День кредитних спілок (International Credit Union Day). Це всесвітнє свято відзначається з 1948 року і з того часу є приводом для проведення численних заходів: днів відкритих дверей кредитних спілок та філій, благодійних акцій, ярмарків та конкурсів, тематичних радіо– і телепередач.

Міжнародний день КС відзначається кожен третій четвер жовтня і він присвячується обміну досягненнями, планів на майбутнє і розвиток цього руху і це свято є міжнародним. В цьому році 19 жовтня в приміщенні УКРІНФОРМУ відбулося засідання круглого столу на тему «Міжнародний день кредитних спілок».

Організаторами заходу були Всеукраїнська асоціація кредитних спілок (ВАКС), Національна асоціація кредитних спілок України (НАКСУ). Круглий стіл відкрила Ольга Мороз, Президент ВАКС.

Петро Козинець, президент НАКСУ:

 «Міжнародний день кредитних спілок не святкують, як урочистий захід. Це можливість зайвий раз зібратися зі своїми спілчанами, подивитись, що ми робимо правильно і що ще можна зробити. Хочу підкреслити, що у деяких країнах, наприклад, в Сполучених Штатах і Мова не йде про долю капіталу в кредитних спілках, тому що вони не є реальним конкурентом банкам, тому що в нас інша ніша. Кредитна спілка (КС) – це організація не для прибутку, а для надання послуг. Сьогодні близько 70 тисяч українських громадян є членами КС. І сьогодні сотні тисяч наших громадян мають можливість скористатися послугами КС. Треба відверто сказати, що зараз не кращі часи для української кооперації. Якщо порівняти цифри, то у 2008-2009 роках в українських КС було більше двох мільйонів громадян. По активам ми практично йшли на рівень Великої Британії. Сьогодні інші показники, але ми віримо, що ренесанс розвитку української кооперації якщо не в цьому році, то в наступному реально почнеться. Бачимо останніми місяцями зміну відношення збоку держави, позивне зрушення в плані законодавства до кредитних спілок. Ми маємо певний оптимізм, що КС України займуть гідне місце і в економіці держави і в покращенні добробуту громадян. Тому я закликаю і учасників круглого столу сьогодні говорити про проблеми, які нас хвилюють».

Ольга Мороз, президент ВАКС:

« Цей захід присвячений Міжнародному дню кредитних спілок. В цей день КС, працівники та члени КС згадують історію створення і розвитку КС, діляться своїми досягненнями. Вперше цей захід святкувався 17 січня 1927 році в день народження Бенджаміна Франкліна. Люди, що вперше святкували цей день,- керувалися тезою: «Життя та розвиток в дусі кредитних спілок». Що таке розвиток в дусі кредитних спілок? Яка основна ідея кооперації? Дана ідея пройшла довгий шлях від середини XIX сторіччя з Англії, Німеччини, України, Канади, США. Ця ідея дуже проста: це об’єднання фінансів людей і потім фінансова допомога один одному. Людина допомагає іншій людини. На сьогодні це є тезою КС. Україна є однією з 105 країн, в яких є КС, які на сьогодні їх підтримують та в яких КС працюють успішно. Члени КС України є членами великої родини, яка нараховує 217 мільйонів людей по всьому світу».

 

фінансово-економічний тижневик «Україна Бізнес ревю» №39-40 від 24.10.2016

Доцільность та законность впровадження РРО в діяльності кредитних спілок та законодавчих новацій зі статусом неприбутковості КС

 

11 січня 2016 року в Міністерстві фінансів України за ініціативою НАКСУ відбулась тристороння представницька нарада з питань, які сьогодні найбільше турбують кредитні спілки, а саме: доцільності та законності впровадження РРО в діяльності кредитних спілок та законодавчих новацій зі статусом неприбутковості КС.

 

З боку Міністерства фінансів у нараді взяло участь керівництво Департаментів фінансової політики та податкової, митної політики та методології бухгалтерського обліку; з боку Державної фіскальної служби — керівництво відділу контролю за проведенням розрахункових операцій, організації та координації фактичних перевірок; з боку НАКСУ — Петро Козинець, Людмила Кравченко та Олег Новодворський.

 

 

Нарада в Державній регуляторній службі України

 

6 листопада 2015 року відбулась нарада в Державній регуляторній службі України, яку вела Голова служби Ксенія Ляпіна. Тема наради — взаємодія ринку небанківських фінансових установ, Нацкомфінпослуг та Державної регуляторної служби при опрацюванні та прийнятті нормативних актів. Від ринку участь у засіданні взяли Петро Козинець та Людмила Кравченко, керівники професійних об’єднань страхового ринку та Голова комісії зі страхування Українського товариства фінансових аналітиків ...

Робоча нарада представників асоціацій кредитних спілок з керівництвом Нацкомфінпослуг

 https://www.ukrbizn.com/uploads/posts/2015-10/1444727375_robocha-narada-predstavnikv-asocacy-kreditnih-splok-z-kervnictvom-nackomfnposlug.jpg

 

 

 

 

 

30 вересня 2015 року відбулась робоча нарада представників асоціацій кредитних спілок з керівництвом Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг.

 

Основним питанням для обговорення постала термінова необхідність доопрацювання концепції реформування ринку кредитних спілок, яка має лягти в основу нової редакції Закону України «Про кредитні спідки».

 

Основними принциповими питаннями для кредитних спілок, вирішення яких, з точки зору НАКСУ є невідкладним.

І – Необхідність конкретних дій з боку держави у лобіюванні питання щодо поширення на кредитні спілки України виключень з банківських Директив ЄС 48/2006 та 36/2013;

ІІ – Остаточне визначення щодо неприбутковості діяльності КС.

Відбулася нарада з приводу правомірності застосування РРО в кредитних спілках

 

У липні за ініціативи НАКСУ в залі засідань Нацкомфінпослуг відбулася нарада з приводу правомірності застосування РРО в кредитних спілках. 

 

Участь у нараді взяли О. Максимчук та Л. Мендрул (Нацкомфінпослуг), П. Козинець, Л. Кравченко та К. Калустова (НАКСУ), В. Волковська та М. Нікішин (ВАКС), від Державної фіскальної служби - головний державний ревізор-інспектор відділу контролю за проведенням розрахункових операцій організації та координації фактичних перевірок Управління перевірок з окремих питань Департаменту податкового та митного аудиту Хівренко Олександр Іванович ...

 

ВІТАЄМО!

Щиро вітаємо колектив НАКСУ зі святом!

 

 

 

Сьогодні, 9 червня, Національній асоціації кредитних спілок України виповнюється 21 рік!

 

Щиро вітаємо колектив НАКСУ зі святом!

 

Бажаємо Вам плідної праці, успішних нових проектів та процвітання! Впевнені, що Ваш високий професіоналізм, авторитет та відповідальність будуть ще упродовж багатьох років служити динамічному розвитку кредитного ринку України!

 

З повагою, колектив Видавничого дому «Україна Бізнес»

Назад Вперед
Наверх
Наші партнери

                                                         

  

                                                                        

 

              

                                                

  

                                                  Дедал Инфо        

   

                                                                

 

               

Архив номеров Украина Бизнес Ревю Архив номеров Финансовые услуги Архив Альманах финансовых услуг
Архів номерів Архів номерів Архів номерів


Новини видавництва
Анонси
Фото
Відео
Фінансова звітність компаній
Актуальне інтерв`ю
Наукові статті

 


  ОНЛАЙН-ПЕРЕДПЛАТА  
 
 
  
 
 
 

  
 
 

  

 

  


  
   
   

 

 

 

 

  

            
 Oakeshott Insurance Consultants
  
 
  
 
 
 

 
  

  
 

 
МЕДІА-ПАРТНЕРИ


НБУ курс доллара

НБУ курс евро

НБУ курс рубля


Погода в Киеве

120


Рекламный Украинский Портал. Сайт о полиграфии и рекламе в Украине, интересные новости рекламы

Интернет реклама УБС
Информационный интернет справочник | All-Catalogs.Info
html counterсчетчик посетителей сайта
Рейтинг@Mail.ru